Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%30
Adsız Sansız Bir Jude %30 indirimli Thomas Hardy

Adsız Sansız Bir Jude

Liste Fiyatı : 66,50TL
İndirimli Fiyat : 46,55TL
Kazancınız : 19,95TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,69TL
%30
Temin süresi 3-7 gündür.
KARGO BEDAVA
9789750530142
665932
Adsız Sansız Bir Jude
Adsız Sansız Bir Jude
İletişim Yayınevi
46.55

Taciser Ulaş Belge çevirisi,
Virginia Woolf'ün önsözü,
D. H. Lawrence'ın sonsözü,
Yazar ve dönem kronolojisi,Kitaba dair görsellerle.

Acıklı bir ilişkiyi konu etmesinin yanı sıra sıkışmış bir varoluşun, hatta varolamayışın öyküsü olarak Adsız Sansız Bir Jude, Thomas Hardy'nin belki deen sert, en etkileyici ve en ümitsiz eseridir.

Akademiye girme hayalini, yoksulluk ve üniversite yetkililerinin kayıtsızlığıyüzünden gerçekleştiremeyen taş ustası Jude Fawley, mutluluğu kuziniSue Bridehead'de aramaya başlar. Başarısız evlilikler yaşamış bu ikikarakterin sınıflara, topluma ve çağa meydan okuyan kenetlenişi, acı birolay sonrasında çözülecektir. Taşralı olmayı ardında bırakamayan bir adamınhikâyesi olarak belki de en acıklı ve kişisel Hardy romanı denebilecekAdsız Sansız Bir Jude, modern dünyanın kırsal İngiltere'nin eteklerindegezindiği dönemin bir anlatısı olarak aynı zamanda sosyal tarih eseridir de.

Romanın cinsel ilişkileri ve evlilik kurumunu ele alış biçimi Victoria dönemiİngilteresi'ni sarsmış, yazarın romancılık kariyerinin de sonunu getirmiştir.

“Hardy bence her şeyden önce bir şairdi, romanlarını da ulaştığı o seviyedenyazardı. Yazdığı trajedi ve trajikomedilerde, adeta bir çekicin vurma sesiduyulur”. -E.M. Forster

Kapat