Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku Murat Volkan Dülger

Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku

Liste Fiyatı : 425,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 51,94TL
Temin süresi 5 gündür.
KARGO BEDAVA
9789750275678
772881
Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku
Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku
Seçkin Yayıncılık
425.00
"Bilişim Suçları ve İnternet İletişim Hukuku" lisans seviyesindeki hukuk öğrencilerinden akademisyenlere kadar her seviyedeki okuyucuya hitap etmesi hedeflenen çok yönlü bir kitaptır. Bilişim hukuku alanına yeni ilgi duyan hukukçular ve fakültelerinde bilişim hukuku dersi alan öğrenciler için temel bir bilgi kaynağı olması amacıyla hazırlanan kitapta yer alan konular, tüm açılardan incelenip açıklanmıştır. Bu yönüyle kitap, bir genel bilgi/ders kitabı niteliğindedir.

Lisansüstü eğitim alan ve bu alanda bilimsel çalışma/araştırma yapan okuyucular için kitaptaki konular, öğretideki farklı görüşler ve karşılaştırmalı hukuku içerecek şekilde derinlemesine incelenmiştir. Kitap, bu özelliğinin yanı sıra güncel ve geniş kaynakçası ile okuyuculara yol gösterici niteliktedir. Uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıtlar getiren ve içerisinde yer alan çok sayıda güncel yargı kararı ile kitap, uygulayıcı okuyucular için de başvuru kaynağı özelliği taşımaktadır.

İlk hazırlık sürecinden bu yana yirmi yıla yakın zaman geçmesine rağmen, her basıda güncellenerek yenilenmesi neticesinde kitap, hızla gelişen bilişim alanında karşılaşılabilecek hukuki sorunları en güncel haliyle okuyucuya aktaran dinamik bir bilgi kaynağı kimliği kazanmıştır.

Bu yönleri ile kitap, bilişim hukukuna ve özellikle bilişim suçları ile internet iletişim hukukuna ilgi duyan her seviyedeki okuyucuya yeterli ve doyurucu bilgiyi sağlayabilecek niteliktedir.

Konu Başlıkları:
Bilişim Alanında Suçlar
Bilişim Sistemleriyle İşlenen Hırsızlık ve Dolandırıcılık Suçları
Bilişim Sistemleri Kullanılarak İşlenen Hakaret, Tehdit, Müstehcenlik vb. Suçlar
Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda Düzenlenen Bilişim Suçları
Elektronik İmza Kanunu'nda Düzenlenen Suçlar ve Kabahatler
Bilişim Suçlarına İlişkin Ceza Muhakemesi Hukuku Koruma Tedbirleri
Adli Bilişim ve Delil Elde Etme Yöntemleri
Avrupa Siber Suç Sözleşmesi'nin Düzenlemeleri
İnternet İletişim Hukuku ve Düşünce Özgürlüğü
Kapat