Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Kabus Yunus Emre Albayrak

Kabus

İndirimli Fiyat : 72,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,80TL
9786057102423
777406
Kabus
Kabus
Somut Yayınları
72.00

Hayat inişli çıkışlı bir yolculuktur. Bu yolculukta insanın karşısına birçok güçlük çıkabilir. Her zaman bahar olmaz. Bazen kara kış gelir hayatımıza. Önemli olan bu hayat yolculuğunda önümüze çıkan zorluklar, engeller karşısında pes etmemektir. Hz. Allah (C.C), yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimde yer alan İnşirah suresinde, “Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır,” buyuruyor. Gerçekten de insan hayatında zorlukla beraber kolaylık vardır. Bunu hayatımda birçok kere yaşadım. Eminim ki her insan da yaşamıştır. Her sıkıntının ardından bir kolaylık her kıştan sonra bahar gelir. Bize düşen, hayat mücadelesinde pes etmemek, sabretmek, azmetmek ve her düştüğünde ayağa kalkabilmektir.

İnsanın karakteri, yaşadığı olaylar sonunda şekillenir. Çekilen acılar insanı güçlendirir. Yunus Emre'nin dediği gibi “Bir ben vardır benden içeri,” demeliyiz. İnsan bazen bunalır, sıkılır, hatta bir an kendisi için hayatın bittiğini zanneder. Ama mutlaka güzel günler gelecektir. Önemli olan içimizdeki beni ortaya çıkarabilmek, yaratılmışları sevebilmek, iyi bir insan olabilmektir. Her insan bir romandır. Herkesin çektiği sıkıntı kendine büyüktür. Bu romanımda da farklı hayat hikâyeleri olan üç arkadaşı anlatıyorum. Bakalım hangisinin çektiği sıkıntılar daha büyük? Karar sizin!

Romanımda üç arkadaşın bir kış günü yaptıkları tatili anlattım. Bu tatilde, birbirleri hakkında bilmedikleri her şeyi öğrenir, Derbeder, Yavuz ve Emrah.

Ömrü boyunca arayıp bulamadığı sevgiyi Dünya isimli kızda bulmaya çalışan ama karşılık göremediği bu aşk sebebiyle aklını yitiren, sonunda kalbinden çıkardığı Dünya'nın yerine Allah (C.C.) aşkını koyan Derbeder' in hazin hikâyesini,Gönül verdiği Ülkü isimli sevdasından dolayı 12 Eylül Askeri Darbesi ile Mamak Askeri Cezaevine girip türlü işkenceler gören, yıllarca cezaevinde kalan, cezaevinden çıktıktan sonra karanlık işlere bulaşan ama asla vatan aşkından vazgeçmeyen Yalnız Kurt'un çileli hikâyesini...

Aile ve iş hayatında türlü problemler yaşayan, bazen yıkılan ama her seferinde ayağa kalkmayı başaran, hayat mücadelesinde asla pes etmeyen Bahtsız Bedevi'nin zorluklarla dolu dramatik hayat hikâyesini okurken bazen hüzünlenecek, bazen acıma hissiyle dolacak, bazen de sinirlenecek ama mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız.

Kapat