Format Kitap
Barkod 9789756266359
Yayın Tarihi 2019-10-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 214
Kapak Ciltli
Kağıt Kuşe
Boyut 20 X 28

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kurt H. Albertine
Çevirmen   : Mustafa Büyükmumcu

Türkiye’de yayınlanmış tek “Sistematik İnsan Anatomi Atlası” olma özelliğine sahip olan bu materyal Sahada yapılmış olan ve herkes tarafından beğenilmiş bir materyaldir. Başta FTR olmak üzere Sağlık Bilimleri Fakülteleri ve Sağlık Yüksek Okulları Beden Meslek Yüksek Okulları, Çocuk Gelişimi, Fen Bilgisi Öğretmenliği ve Tüm Servis Dersi Olarak Anatomi gören öğrenciler bir baş yapıt kitabıdır.


Kitap tamamen yenilenmiş ve bir atlasın ötesinde olma özelliğine sahiptir. Atlas hem anlatımlı hem de görsel içeriği çok zengindir. İnsan Anatomi Atlası, öğretim programıyla uyumlu ve sistematik olarak hazırlanmıştır. Ders proğramını destekler bir içerikle, hareket, sinir, dolaşım, solunum, sindirim, üriner, genital  ve duyu sistemleri olmak üzere sekiz bölümden oluşmaktadır.


Anatomi eğitiminde görsel kaynakların ve özellikle Atlasların önemi büyüktür. İnsan Anatomisi dersi alan öğrencileri için teorik bilgi yanında görsel kaynakları da  takip etmek çok önemlidir.


Anatomi Atlasları sadece öğrencilik sürecinde değil, aynı zamanda meslek hayatında ve özellikle cerrahi branşlarda, çalışma hayatı boyunca kullanılacak bir kaynak olarak değerlendirilmiştir. Bu amaçla öğrencilerinin eğitimlerine faydalı olacağı düşüncesi ile Morton Anatomi Atlası Türkçe’ye çevrilmiştir.


Çevirilerde terimler Termninoligia Anatomica’ya ve burada bulunmayan terimler ise, Nomina Anatomica’ya göre kullanılmıştır. Morton Anatomi Atlası bu temel dersin öğrenciler tarafından daha iyi öğrenilmesine ve kalıcı hale gelmesine katkı sağlayacaktır.

devamını oku..
Kategori : Tıp Bilimleri
% 15
indirim
55.08
Liste Fiyatı : 64.80
Kazancınız : 9.72
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim