Rekabette Fark Yaratan Ekip Çalışması Ekip Liderinin El Kitabı

Stok Kodu:
9789751409492
Boyut:
15x23
Sayfa Sayısı:
72
Baskı:
9
Basım Tarihi:
2018-03
Kapak Türü:
Ciltsiz
Kağıt Türü:
1. Hamur
%20 indirimli
172,50TL
138,00TL
9789751409492
1132579
Rekabette Fark Yaratan Ekip Çalışması Ekip Liderinin El Kitabı
Rekabette Fark Yaratan Ekip Çalışması Ekip Liderinin El Kitabı
138.00

Ekip içindde uyum, birçok kişi tarafından, ekip ilişkilerinde hiç sorun yaşanmaması ve herkesin birbiriyle iyi geçinmesi olarak algılanır. Böyle bir ortamda kimse kimsenin üzerine gitmez, iş öncelikle dikkate alınmaz ve amaç insan ilişkilerinde sorun yaşamamak olur. Oysa bu şekilde sağlanan "uyum"un bedeli aslında kurum tarafından ödenmektedir.

Başarılı bir ekip çalışması için bu tutumun değişmesi gerekir. Bir ekip liderinin hedefi çatışmayı uzlaşmaya dönüştürerek sinerjiyi yakalamak, istediklerini zorlamadan ve zorlanmadan elde etmek, egosu yerine kendisinin ve kurumun değerlerine odaklanmak olmalıdır.Ekip içindde uyum, birçok kişi tarafından, ekip ilişkilerinde hiç sorun yaşanmaması ve herkesin birbiriyle iyi geçinmesi olarak algılanır. Böyle bir ortamda kimse kimsenin üzerine gitmez, iş öncelikle dikkate alınmaz ve amaç insan ilişkilerinde sorun yaşamamak olur. Oysa bu şekilde sağlanan "uyum"un bedeli aslında kurum tarafından ödenmektedir.

Başarılı bir ekip çalışması için bu tutumun değişmesi gerekir. Bir ekip liderinin hedefi çatışmayı uzlaşmaya dönüştürerek sinerjiyi yakalamak, istediklerini zorlamadan ve zorlanmadan elde etmek, egosu yerine kendisinin ve kurumun değerlerine odaklanmak olmalıdır.Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat